Google Mapy dostávajú novú kartu pre MHD. Prichádza aj podpora integrácie so Spotify a Apple Music

Zdroj: touchit.sk (2.10.2018)
Autor: Martin Štěpánek

Spoločnosť Google pripravila opäť veľkú aktualizáciu, ktorá sa tentoraz zameriava predovšetkým na cestovanie v mestskej hromadnej doprave. Pomôže nájsť najlepšiu cestu autobusom, trolejbusom, električkou či vlakom vzhľadom na aktuálnu situáciu ”na cestách”. V 80 lokalitách sveta budú zároveň mapy ukazovať aktuálnu polohu spoja. V Sydney v Austrálii dokonca ukáže aplikácia aj aktuálnu vyťaženosť spoja. Veríme, že obidve funkciu budú čoskoro dostupné aj na Slovensku.

Skvelou novinkou je aj integrácia hudobno-streamovacích služieb do máp. Viac nebude nutné sa prepínať medzi aplikáciami na smartfóne, ale hudbu bude možné ovládať priamo cez aplikáciu Google Máp. V ponuke bude prepojenie s Apple Music a Spotify.

V závislosti od používaného operačného systému sa budú niektoré funkcie mierne odlišovať. Používatelia Androidu získajú napríklad väčšiu integráciu so službou Spotify. Zároveň môžu získavať v reálnom čase upozornenia na nehody či iné obmedzenia dopravy na ich trase.

Obidve aktualizácie, pre Android aj iOS, budú dostupné na stiahnutie v najbližších dňoch v App Store a v obchode Google Play.


Zdroj: The Verge

Zdroj: touchit.sk (2.10.2018)
Autor: Martin Štěpánek