Míňajú sa Vám raketovo mobilné dáta?

Zdroj: Martin Borko
Článok: vosveteit.sk

Máte malý dátový balík od mobilného operátora? Zmeňte si nastavenia týchto aplikácií, a obmedzte im neprimerané spotrebovávanie Vašich dát.

Zdroj: Vosveteit.sk

Nie tak dávno sme Vám priniesli článok, v ktorom sme poukázali na to, koľko dát spotrebúvate prostredníctvom sledovania videí či počúvaním hudby prostredníctvom mobilných dát. Mnohí z nás majú menšie dátové balíčky, v dôsledku čoho môže prísť k jeho veľmi rýchlemu vyčerpaniu. Vedeli ste, že v  prípade sledovania videa v 4K kvalite môžete prečerpať do jednej minúty až 249 megabajtov dát? V prípade najnižšej dostupnosti kvality (480p) spotreba dát za jednu minútu sa môže dostať až na úroveň 14,64 megabajtov. A práve preto, sme si pre Vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete ušetriť dáta v tých najpopulárnejších aplikáciách.

Facebook

Jednou z  prvých aplikácií, ktoré je z kategórie „žrútov“ dát je Facebook. Vypnutie automatického prehrávania videí a optimalizácie obrázkov je v aplikácií Facebook jednoduchšie, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Otvorte si aplikáciu, kliknite na ponuku Menu > Nastavenia a súkromia > Šetrič dát > teraz ho zapnite.

Zdroj: Vosveteit.sk

Youtube

Youtube je jednou z ďalších aplikácií, ktoré spotrebovávajú nadpriemerne veľa dát. Aj tu vývojári mysleli na možnosť vypnutia automatického prehrávania videí, ako aj na streamovanie v nižšom rozlíšení, či automatické prehrávanie ďalších videí prostredníctvom mobilných dát. Otvorte si Nastavenia (ikonka Vášho profilu) > Nastavenia > Automatické prehrávanie > v tejto položke môžete vypnúť automatické prehrávanie ďalších videí.

Zdroj: Vosveteit.sk

Ak chcete zároveň obmedziť kvalitu streamovania, tak postupujte ako v predošlých krokoch do 3. kroku, tam následne kliknite na Všeobecné > Obmedziť dátové prenosy. V rámci týchto nastavení odporúčame zároveň vypnúť funkciu „Stlmené prehrávanie vo feedoch“.

Zdroj: Vosveteit.sk

Google Play

Jednou z ďalších aplikácií, ktorá vie nadmieru spotrebovať dáta je obchod Google Play. Dôvodom sú automatické aktualizácie, ako aj automatické prehrávania videí. Tieto nastavenia môžete zmeniť  prostredníctvom Nastavenia > Aktualizácia aplikácií / Automatické prehrávanie videí. Zároveň odporúčame prednastaviť si sťahovanie aplikácie len pomocou WiFi siete. Vyhnete sa tak v budúcnosti náhodným sťahovaniam prostredníctvom mobilných dát.

Zdroj: Vosveteit.sk

Google Chrome

Bezpochyby, aplikácia Google Chrome je z kategórie najviac využívaných. Vedeli ste však, že poskytuje možnosť šetrenia dát pri prezeraní internetových stránok? Otvorte si Nastavenia > Zjednodušený režim > Zapnite tento režim.

Zdroj: Vosveteit.sk

Zdroj: Martin Borko
Článok: vosveteit.sk