TeamViewer čelil útokom

teamviewerPoužívatelia softvéru na diaľkové pripojenie a ovládanie počítača TeamViewer hlásia za posledných 24 hodín viacero útokov na svoje zariadenia. Hackeri na pripojenia využili nočné hodiny v USA. Okrem získania údajov z rôznych správcov hesiel sa v napadnutých zariadeniach objavili aj rôzne formy ransomvéru (šifrovací malware). Na informáciu upozornil server The Inquisitr News.

Približne o 16. hodine nášho času sa na oficiálnom účte TeamViewer na Twitteri objavila správa o výpadku častí siete používanej aplikáciou. Problémy sa čiastočne podarilo odstrániť o tri hodiny neskôr. Moc informácii sa ešte nevie, no najpravdepodobnejšie boli terčom útoku používatelia, ktorí mali slabé hesla do centrálneho managementu, alebo mali cracknutého/pochybného klienta. klient už mohol obsahovať zadné vrátka do systému používateľa.

Spoločnosť TeamViewer sa dištancuje, že by bol únik na strane uniknutých dát.

Naší zákazníci sú v bezpečí

  1. TeamViewer Management konzolu máme zabezpečenú dostatočne silným heslo (30 a viac znakov náhodne generovaných znakov programom Keepass) a zapnuté dvojfaktorové overenie.
  2. Každý klient má unikátne prístupové heslo a je z oficiálneho zdroja.
  3. Klienti používajú dlhodobo overené antivírové a antispywarové programy, ktoré hrozbu detekujú.

Ak našimi zákazníkmi ešte nieste a používate program TeamViewer:

  1. Určite si skontrolujte, či ste sa nestali obeťou útoku spustením hĺbkovej kontroly ľubovolným lepším antivírovým a antispywarovým programom. Ak taký program nemáte, nainštalujte si napríklad trial verziu ESET Smart Security.
  2. Ak po užívate aj konto TeamViewer Management, tak si zmeňte heslo a zvážte aktiváciu dvojfaktorového overenia.

Zdroj: inquisitr.com, zive.sk

Ak potrebujete pomôcť, tak nás neváhajte kontaktovať. Radi pomôžeme.

Zdielajte článok:
Facebooktwitterlinkedinmail