Tip: Ako na plynulejšie prehranie YouTube videa

238H.resizedNa YouTube už nenarazíme na videá v Flash prehrávači. Celý obsah už server ponúka v HTML5 prehrávači, takže pre sledovanie videí nepotrebujeme už žiadny zásuvný modul a všetko funguje hneď po inštalácií samotného prehliadača. Pokiaľ se vám videa na YouTube neprehrávajú moc plynule, môže vám pomôcť vypnutie podpory formátov VP8 a VP9, ktoré YouTube používa ako východzie. Ich prehrávanie nieje hardvérovo akcelerované, takže s ním má počítač o trošku viac práce. Oproti tomu formát H.264 je akcelerovaný veľmi dobre.

Všetko, čo budete potrebovať, je doplnok h264ify pre Firefox, alebo h264ify pre Chrome.

Postup:

  • Pred jeho inštaláciou navštívte adresu https://www.youtube.com/html5.
  • Tu si overte, že Váš prehliadač naozaj používa HTML5 prehrávač a že sú formáty VP8 a VP9 podporované.

h264ify_notinstalled

  • Teraz nainštalujte spomínaný doplnok h264ify pre váš prehliadač. Ten funguje ihneď, takže ani nemusíte svoj prehliadač reštartovať.
  • Ak znovu navštívite adresu https://www.youtube.com/html5, uvidíte, že už YouTube nemá podporu formátov VP8 a VP9 a ako náhradní tedy použije H.264, s ktorým už váš počítač nemá toľko práce.

h264ify_enabled

  • Máme hotovo.

Snáď sme vám trošku pomohli 🙂 Ak máte záujem o viac článkov na podobnú tému tak neváhajte písať rovno pod článok na našom webe, alebo sieťach facebook, twitter. Píšte, kreslite, kričte, proste sme tu pre Vás.

Zdroj: mozilla.org