Aplikácia WhatsApp bude zadarmo

WhatsApp Loho

Zdroj: mobilmania.cz

Jedna z najpoužívanejších chatovacích aplikácií WhatsApp ruší poplatky vo forme ročného predplatného. Jednalo sa o 0,99$ poplatok, za každý rok používania. Dôvodom zrušenia poplatku je aj strach majiteľov, že používatelia, ktorí nemajú kreditnú, či debetnú kartu. Tí by nemali ako zaplatiť (pozn. autora: v tejto dobe je to však úplne minimum) a preto radšej tejto platforme vyhli, aby nestratili kontakt s priateľmi, rodinou ak neuhradia poplatok.

Platenie bolo ale i tak veľmi záhadné – pretože nikoho, koho poznáme a roky už používa túto službu nemuselo platiť. I keď to aplikácia vyžadovala, dokonca sa tvárila, že platba aj prebehla, reálne však nič nestiahla z účtu. A bez najmenších problémov fungovala i naďalej.

Odstránenie hlásenia o zaplatení ročného poplatku, bude z aplikácie odstránené v najbližších updatoch a to na všetkých platformách.

Čo WhatsApp vlastne je?

WhatsApp je multiplatformová mobilná messaging aplikácia, ktorá vám umožní vymieňať správy bez toho, aby ste museli platiť za SMS. Je k dispozícii pre iPhone, BlackBerry, Android, Windows Phone a Nokia a áno, všetky tieto telefóny si môžu posielať správy navzájom! Vzhľadom k tomu že aplikácia používa rovnaké pripojenie a dátový tarif, ktorý používate pre e-mail a prehliadanie webových stránok, nemáte žiadne dodatočné náklady na správy a kontakt so svojimi priateľmi. Okrem základných správ WhatsApp používatelia môžu vytvárať skupiny, posielať si navzájom neobmedzene obrázky, audio a video správy.

A čo reklama?

Zrušenie poplatkov vždy naznačuje, že sa začnú objavovať otravné reklamy, ale v tomto prípade sa toho nemusíme báť. Podľa majiteľov a vývojárov, sa reklamy do WhatsApp nikdy nedostanú. Nám nieje jasné, z čoho bude služba financovať svoj chod, ale necháme sa prekvapiť 🙂